DETGİS İLE KOSGEB İŞBİRLİĞİ YAPACAK

DETGİS ile KOSGEB işbirliği yapacak

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı İsa Dal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, göreve yeni başlayan KOSGEB İl Müdürü Selim Erkoç’u ziyaret etti. Ziyarette DETGİS, KOSGEB işbirliği ile tasarım ve Ar-Ge’ye yönelik çalışma yapılması kararlaştırıldı.

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Yönetimi, göreve yeni başlayan KOSGEB İl Müdürü Selim Erkoç’u ziyaret etti. DETGİS Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, ziyarette derneğin saha olarak çalışmalarından ve tekstil sektörü için yaptıkları yarışma ve projelerden bahsederken, KOSGEB’in yadsınamaz desteklerinin öneminin de altını çizdi. 

KOSGEB’in 2009’da ki sanayici ağırlıklı olan desteklerinin günümüzde artık hizmet sektörünü de içine almasıyla genişleyen yelpazesine değinen KOSGEB İl Müdürü Selim Erkoç ise “Desteklerimizin görünen kısmı sanayici (imalatçı) ağırlıklıdır ancak, yeni girişimcilerimize kurdukları yeni işlerinin, kuluçka döneminde de yaşayabilecekleri handikapları önlemek adına Girişimcilik Eğitimi adını verdiğimiz eğitimlerimiz mevcut, bunun yanında yeni işletmenin ilk iki, üç yılında ki sabit giderlerini minimize edebilmek amacıyla da desteklerimiz vardır” dedi.

Sivil Toplum Kuruluşları ve iş adamlarıyla fikir jimnastiği yapmak ve projelerini hayata geçirmede ortak hareket için her zaman hazır olduklarını belirten Erkoç “Yasal sürece ve evrak eksikliği gibi konulara takılı kalan projeleri hızlandırabilmek adına bürokratik engelleri bir an önce aşmalıyız, önceden Avrupa Birliği ve Dünya Bankası kaynaklarını kullanılırken, şimdi kendi kaynaklarımızı kullanıyoruz, talep ne kadar artarsa arz da bu noktada kendini toparlayacaktır’ diye konuştu.

Ayrıca Girişimcilik Eğitimlerinin genel işlemesinin yanında, nokta atışı denebilecek ihtiyaca yönelik eğitimlerinde hayata geçirileceğini söyleyen Erkoç, işletmelerin ihtiyacına yönelik şekillenebilecek eğitimleri gerçekleştirebileceklerini belirtti. Ar-ge ve inovasyonun işletmeler için ana başlıklar olduğunun altının çizildiği ziyarette, proje bazlı destek modellerinin de son dönemde dikkati çektiği vurgulandı.

DETGİS Başkanı İsa Dal, tekstil sektörü ile ilgili olarak duyurmaya çalıştıkları Denizli’deki tasarımcı alt yapısının sıkıntısını bir kez daha dile getirerek, tasarımcılara yönelik girişimcilik eğitiminin de yapılmasını istediklerini belirtti. Buna bağlı olarak KOSGEB ve DETGİS işbirliğiyle hem tasarım hem de Ar-Ge’ye yönelik eğitim çalışmaları yapılandırılacak. Bunun yanı sıra ünlü modacıların Denizli’ye davetiyle yapacakları sunumları ve markalaşma ve marka üzerine konferanslar düzenlenecek.


Teşvik BelgesiKrediDestek, Kosgeb BaşvurusuKosgeb HibeleriKosgeb DestekleriKosgeb Kredileri,Kalkınma Ajansı Hibeleri,Kalkınma Ajansı Destekleri,Kalkınma Ajansı Başvuruları,Kalkınma Ajansı Kredileri,Tübitak,Tübitak Hibeleri,Tübitak Kredileri,Tübitak Başvurusu,Tübitak destekleri,TTGV Hibeleri,TTGV Destekleri,TTGV Kredileri,TTGV Başvurusu.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Her Hakkı Saklıdır. INC Girişim Danışmanlık Ltd Şti.